plus minus gleich
toggle
toggle

Kriminálka Anděl - 2 série

Email Tisk PDF

Jen málokdo se v dnešní době těší na to, že ho budou sledovat policisté. Ale naopak, to je něco jiného! Mnoho diváků se každý týden těší na novou epizodu z detektivního seriálu z produkce TV Nova Kriminálka Anděl. Sledují v něm případy (pravé „mordy“, žádné nudné rozkrádačky), které jsou napsány podle skutečných událostí, jejichž řešení rozplétají kriminalisté na fiktivní Kriminálce Anděl.

Práce detektivů v Kriminálce Anděl se narozdíl od Kriminálky Las Vegas a podobných seriálů mnohem víc blíží běžné policejní praxi. Podobnost v názvu je tedy spíš lehkou ironií. A spíše než náhodná logická propojení, střílečky, divoké policejní honičky a důmyslně získané otisky prstů se v Kriminálce Anděl postupuje podle běžných postupů profesionálního vyšetřování, při kterém se uplatňuje hlavně postřeh a zkušenost detektivů. I proto seriál působí tak realisticky. Přitom děj seriálu se drží napínavé linie a neodbíhá k rodinným problémům protagonistů, vše se řeší buď v terénní práci, na kriminálce nebo na pitevně. Filmařské pojetí pracuje s nevšedními a moderními obrazovými postupy, Praha tak působí jako rychlé, nebezpečné a těkavé město. Je to velký posun od starých pražských detektivek, které byly spíš humorné a starosvětské. Kriminálka Anděl je oproti tomu mnohem drsnější, ale i bližší skutečnosti.

„Mordpartu“ vede Ivan Tomeček (hraje ho Martin Stropnický), kterému už táhne na padesátku, a i proto je to už ostřílený policista, který má rychlý úsudek, je ale i přemýšlivý a charismatický. Pod tlakem je lehce despotický, a je možné ho naštvat, ale jeho tým ho plně respektuje a tak ho baví jej řídit. I když je už někdy unavený, dobře běhá, umí výborně střílet, a v akci je dynamický. Občas pozve na horolezeckoou stěnu svou kolegyni Janu, protože jeho Lucka neleze, což mu Oliver Hajn lehce závidí. Oliver (Marek Taclík) je víc břitkého charakteru, má občas drsné nebo rejpavé poznámky a uvnitř je to tvrdý chlap, nicméně vše překrývá svým humorem, pro který je i tak oblíbenou postavou. Je spíš pohodlný, praktik,  ale je i bystrý a rozhodný. Na oddělení je už pět let a i přes to, že není žádný velký pracant, daří se mu dobře. Ve svém volnu hraje rád kulečník, fotbal, a zná všechny možné karetní hry. Mladý a oblíbený Tomáš Benkovský (David Švehlík) je sice na oddělení nový, ale je to plnohodnotný člen. Má už spoustu zkušeností, absolvoval po škole 2 zahraniční stáže a praxi na severu Čech. Je cílevědomý a má skvělý postřeh. Nastoupil na oddělení, na kterém jako patolog pracuje jeho otec, a tak je pro něj někdy těžké získat si respekt od kolegů. Forenzní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková) řeší psychologické zápletky případů, ale i případné problémy na pracovišti. Je mladá, krásná, chytrá, moderní silná osobnost, ale asi i proto ji parta detektivů jen málokdy vnímá jako ženu. Ruda Uhlíř (Michal Novotný) je kriminalista, který jen málokdy vyjde z kanceláře. Pracuje totiž u telefonu a počítače. Dokáže s jejich pomocí ale vyhledat a vyšťárat úplně všechno, a je taky 3. nejlepší na světě v Doomu. Pro svou jednoduchost má radši virtuální svět než realitu. Karel Benkovský (Ladislav Frej) je soudní patolog, musel za mládí kvůli rodičům na medicínu, ale šel radši „k mrtvolám“, aby tam nikomu neublížil. Ovšem se skalpelem mu to jde skvěle. I když možná působí jako morous, je ve skutečnosti velice galantní. Manželka mu zemřela, a synovi Tomášovi se tak občas snaží sdělit životní pravdy, což mu příliš nejde. Celému oddělení šéfuje Milan Horák (Miloslav Mejzlík), který respektuje Ivana (post veoucího mu byl dřív nabídnutý, on ho ale odmítl), ovšem spíš se z něj stal „salónní policista“ a tak lobbuje za věci týkající se policie s vlivnými lidmi. Ve třetí sérii oddělení dostane na starost podplukovnice Dagmar Kopecká (Ivana Chýlková), ambiciózní a cílevědomá žena, jejíž sžívání se s modrpartou není zezačátku snadné, ale postupně se z nich stane sehraný tým.

Oblíbený seriál TV Nova

Ve vysílání již proběhla první série, jejíž premiéra byla 1. září 2008, a měla 13 dílů. Každá epizoda má 55 minut, premiérový díl měl název Záchvěv lidskosti a shlédl jej redordní počet diváků. Každý večer v pondělí pak k televizním obrazovkám zasedalo přibližně 1 834 000 dospělých diváků. Po první sérii byla natočena a vysílána druhá série, a následuje právě vysílaná 3. série, kdy se k týmu vyšetřovatelů přidala ještě Ivana Chýlková jako podplukovnice Dagmar Kopecká. Režie se ujmuli postupně Róbert Šveda, Peter Bebjak, Gejza Dezorz, Jiří Chlumský, Dan Wlodarczyk a Ivan Pokorný. Natáčení probíhalo v hostivařských ateliérech a v terénu.

Kriminálka Anděl je český seriál, nicméně původně byl česko-slovenský, protože první série vznikala v koprodukci se slovenskou televizí Markízou a společností DNA Production. Také námětem k tomuto seriálu se stal úspěšný slovenský krimi seriál Město Tieňov (Město stínů), který má skoro totožné postavy a děj jako Kriminálka Anděl.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Fan sekce

Chceme vám přinášet i další zajímavosti ohledně televizního vysílání. Chceme přinášet zajímavosti, které jinde nenajdete. Máte také jedinečnou možnost se připojit k našemu redakčnímu týmu. Pokud máte zájem nám pomoci s přípravou serveru kontaktujte nás.

Tn.cz

Zpravodajský server Tn.cz je podle názorů mnoha z nás tím nejlepším zpravodajským serverem na českém internetu. Objevuje se zde mnoho novinek a zajímavostí, které stojí za zvýraznění. Aktuální informace z Tn.cz a další aktuality jsou pro Vás non-stop aktualizovány.

Televize Nova

Přinášíme vám maximum novinek, které se nám podařilo zjistit o televizi Nova. Nabízíme tak řadu aktualit, informací, zákulisních zajímavostí a pikantností. Přinášíme informace pořadech a seriálech natáčených novou. Také se snažíme rozšiřovat naši encyklopedii a galerii populárních osobností.

Toto nejsou oficiální stránky TV Nova ani zpravodajského serveru Tn.cz. Oficiální stránky naleznete na nova.cz a tn.cz.

TOPlist