plus minus gleich
toggle
toggle

Okresní přebor

Email Tisk PDF

Herci, jak už z názvu povolání vyplývá, se na škole učí hrát. Hrát na různé nástroje, hrát různé postavy, ale pro seriál režiséra Jana Prušinovského bylo zásadní, jestli umí hrát fotbal. A jestli vědí, co je to ofsajd... A proto i kdyby někteří herci v době studií vynechali pár přednášek kvůli fotbalovým zápasům, rozhodně si tím kariéru nebo vyhlídky nezkazili. V novém seriálu TV Nova Okresní přebor totiž můžeme obdivovat nejen herecké, ale i sportovní výkony herců Ondřeje Vetchého, Davida Novotného, Ladislava Hampla a dalších.

Asi 40 km od Prahy leží vesnice Lochovice a blízká vesnice Komárov, ve kterých se od dubna 2009 natáčejí epizody seriálu. Sportovní komediální seriál Okresní přebor popisuje jednu sezónu vesnického fotbalového klubu SK Slavoj Houslice, který se snaží ze všech sil o postup do vyšší soutěže. Celá série začíná dílem s názvem „Pohřeb“, kde se poprvé setkáváme s protagonisty:

  • Jirkou Luňákem zvaným Jiřina (hraje ho Ondřej Vetchý), ambiciózním fanatickým fotbalistou, pro kterého je fotbal vším, a po zemřelém trenéru Hnátkovi převezme mužstvo.

  • Jardou Kuželem (David Novotný), přirozeným fotbalovým talentem, který je ovšem líný a fotbal bere jen jako víkendovou zábavu.

  • brankářem Kájou Vachopulosem (Jakub Kohák), který sní o tom, že bude kopat penalty.

  • předsedou mužstva Václavem Orlem (Luděk Sobota),  klidným a váhavým, který chová více než sympatie k vdově po bývalém trenéru Hnátkovi.

  • Antonii Hádkovou (Jaroslava Pokorná)

  • pokladníkem Ludvíkem Hovorkou (Pavel Kikinčuk), mezi jehož záliby patří moderní technologie a gamblerství.

  • Adolfem Větvičkou (Leoš Noha), tlustým ráčkujícím veterinářem, který je zdravotníkem klubu, a který se sice o fotbal příliš nezajímá, zato o něj se zajímá hned několik žen, mezi nimi například Ilona (Tatiana Vilhelmová), neteř Antonie Hnátkové, a další.

Situační scénky vznikaly často přímo na place improvizací herců, i proto je seriál plný přirozených, vtipných hlášek, které se těší veliké divácké oblibě. Navíc například seriáloví rozhodčí jsou skuteční rozhodčí, kteří pískají podobné zápasy, a i družstva, se kterými Slavoj Houslice hraje, jsou reálná fotbalová mužstva, hrající hlavně berounský Okresní přebor. Jmenovitě to jsou například  SJ Lochovice, SK Praskolesy nebo Horymír Neumětely. Fiktivní jsou naopak značka sportovního vybavení Rapid, pivo Brigadýr nebo sponzor klubu Jatka Matějka. Zatím bylo odvysíláno 16 epizod, nyní je k vidění „Okresní přebor se vrací“, a to každé pondělí na TV Nova.

Typické venkovské prostředí, výtečné herecké obsazení, skvělý humor a fotbal jako spojující prvek dělají ze seriálu Okresní přebor oblíbenou zábavu mnoha diváků, kteří oceňují nový neotřelý nápad a zpracování, a seriál se tak stal nejžádanější novinkou TV Novy za loňský podzim. První díl dokonce zhlédlo celých 1 600 000 diváků starších 15 let. Spoustu zajímavostí o tomto seriálu se také můžete dozvědět na zpravodajském serveru tn.cz.

Autor projektu Jan Prušinovský je zároveň scénárista a režisér Okresního přeboru. Sám je aktivní fotbalista, hraje za Ostrovan Zadní Třebáň. A herce do seriálu vybíral cíleně, třeba na Ondřeje Vetchého a Davida Novotného padla volba právě díky tomu, že aktivně hrají fotbal, znají dokonale fotbalové prostředí, a to bylo pro režiséra stěžejní. Byl také uspořádán netradiční castingový zápas ve fotbalu, aby Prušinovský měl přehled o tom, kdo jak umí hrát.

Zajímavostí je, že v březnu 2012 bude do českých kin uveden i celovečerní film s názvem Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, mapující život a vášeň pro fotbal trenéra Hnátka, jenž se v seriálu vyskytuje už jen ve své zpopelnělé podobě. Živého Pepika Hnátka si zahrál Miroslav Krobot.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Fan sekce

Chceme vám přinášet i další zajímavosti ohledně televizního vysílání. Chceme přinášet zajímavosti, které jinde nenajdete. Máte také jedinečnou možnost se připojit k našemu redakčnímu týmu. Pokud máte zájem nám pomoci s přípravou serveru kontaktujte nás.

Tn.cz

Zpravodajský server Tn.cz je podle názorů mnoha z nás tím nejlepším zpravodajským serverem na českém internetu. Objevuje se zde mnoho novinek a zajímavostí, které stojí za zvýraznění. Aktuální informace z Tn.cz a další aktuality jsou pro Vás non-stop aktualizovány.

Televize Nova

Přinášíme vám maximum novinek, které se nám podařilo zjistit o televizi Nova. Nabízíme tak řadu aktualit, informací, zákulisních zajímavostí a pikantností. Přinášíme informace pořadech a seriálech natáčených novou. Také se snažíme rozšiřovat naši encyklopedii a galerii populárních osobností.

Toto nejsou oficiální stránky TV Nova ani zpravodajského serveru Tn.cz. Oficiální stránky naleznete na nova.cz a tn.cz.

TOPlist