plus minus gleich
toggle
toggle

Sitcom Helena

Email Tisk PDF

Kdo by neznal problémy s výchovou dětí, partnerským životem, kolegy v práci... prostě běžné problémy obyčejných lidí, se kterými se leckdo z nás možná ztotožní. A právě ty budeme nyní moci sledovat na TV Nova. Televize totiž zahájí vysílání nového komediálního seriálu „HELENA aneb Co tě nezabije, to tě posílí...“, a to už od čtvrtka 22.3.2012, kdy Nova odvysílá první díl s názvem „Perný den“.

Helena je seriál o početné dělnické rodině Musilových, která řeší typické problémy s výchovou dětí, jejich prospěchem ve škole, snahu uspořit nějaké peníze, problémy na pracovišti... Manželé Musilovi, tedy Helena a Dan, jsou spolu patnáct let. Dan Musil (hraje ho Leoš Noha) je podnikatel na volné noze a ke štíhlé postavě má jaksi daleko. Helena Musilová (Sandra Pogodová) pracuje v zásilkové firmě, je praktická, cílevědomá, humorem a ironií nešetří, a i když si nepotrpí na extravagance, nerada zůstává ve stereotypu. Kvůli rodině se sice vzdala svých snů, nicméně situace zvládá s nadhledem a optimismem. „Hýčká si svého muže, který ji miluje, a to velmi pravidelně“ říká Sandra Pogodová. Mají tři děti, nejstarší Lucii (Martina Kavanová), její mladší sestru Terezu (Kristýna Belzová), a nejmladšího syna Marka (Jan Maršál), který je trochu drzý a rozmazlený, zkrátka normální kluk. Do rodiny neodmyslitelně patří i Helenina sestra Klára Brázdová, která pije pivo Kňour, a k Musilovým si chodí hlavně vyprat a najíst se. Je trochu zapšklá, hledá partnera a nemá příliš dobrý vztah s Danem, ale její představitelce Marthě Issové to nevadí a jak sama říká, rychle se s Klárou sžila a natáčení si užívá.

Režie se chopil Ivo Macharáček, který se podepsal například pod komedii „Panic je nanic“ nebo pod pohádku „Tajemství staré bambitky“. Společně s Ivo Macharáčkem stojí za režií Heleny i Ján Novák, který jinak režíruje Ordinaci v růžové zahradě na TV Prima. Kreativním producentem je Evžen Gogela, výkonnou producentkou pak Simona Brdičková.

Seriál Helena je sitcom, a protože tento druh komedie u nás nemá moc tradice, bylo natáčení trochu obtížnější, protože herci i tvůrci seriálu se novému žánru učili „přímo na place“. Sitcom je zkráceně situační komedie, a je postaven zejména na vtipných dialozích mezi hlavními představiteli a jejich načasování. Dějové zápletky jsou většinou vsazeny do domácího nebo pracovního prostředí, a točí se kolem běžných problémů. Navíc postavy se nijak nevyvájejí v průběhu celého seriálu. V sitcomu bývá často i namíchaný zvuk smějícího se publika na zdůraznění vtipných scén, na což český divák také není příliš zvyklý, ale podle diváckého ohlasu, který měl seriál Comeback, se dá i u Heleny počítat s dobrou úspěšností. Navíc představitelka Heleny Sandra Pogodová, která až dosud hrála spís menší role, se cítí v žánru sitcomu velmi dobře, připadá si jako vyloženě sitcomová herečka. Tak to uvedla pro server Super.cz, a proto se dá čekat, že se to v dobrém odrazí na celém seriálu.

Natáčení bylo složitější i kvůli tomu, že Martha Issová, seriálová představitelka Kláry, je v současné době v pátém měsíci těhotenství. Její bříško se tak muselo všelijak maskovat, protože k charakteru její postavy se těhotenství vůbec nehodí. Natáčení se také bude muset stihnout do června, kdy má Martha termín porodu. Ale díky tomu, že herci jsou na place šest dní v týdnu, 12 hodin denně, by se série měla stihnout. TV Nova zatím odvysílá první, třináctidílnou sérii Heleny. Druhá série se právě v těchto dnech natáčí v Hostivařských ateliérech.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Fan sekce

Chceme vám přinášet i další zajímavosti ohledně televizního vysílání. Chceme přinášet zajímavosti, které jinde nenajdete. Máte také jedinečnou možnost se připojit k našemu redakčnímu týmu. Pokud máte zájem nám pomoci s přípravou serveru kontaktujte nás.

Tn.cz

Zpravodajský server Tn.cz je podle názorů mnoha z nás tím nejlepším zpravodajským serverem na českém internetu. Objevuje se zde mnoho novinek a zajímavostí, které stojí za zvýraznění. Aktuální informace z Tn.cz a další aktuality jsou pro Vás non-stop aktualizovány.

Televize Nova

Přinášíme vám maximum novinek, které se nám podařilo zjistit o televizi Nova. Nabízíme tak řadu aktualit, informací, zákulisních zajímavostí a pikantností. Přinášíme informace pořadech a seriálech natáčených novou. Také se snažíme rozšiřovat naši encyklopedii a galerii populárních osobností.

Toto nejsou oficiální stránky TV Nova ani zpravodajského serveru Tn.cz. Oficiální stránky naleznete na nova.cz a tn.cz.

TOPlist