plus minus gleich
toggle
toggle

Ulice

Email Tisk PDF

Ulice je první televizní, denní, dlouhotrvající mýdlová opera. Hlavní role v seriálu tvoří několik rodin, které bydlí v domě v seriálové ulici, která se nachází na periferii Prahy. Každodenní příběhy těchto rodin se stali velice populární, a seriál se tak vysílá již více než pět let. Seriál se odehrává v reálném čase, a tak může reagovat na aktuální témata i náměty, jako jsou svátky a další významné dny.

UliceProducentem je Muchal Reiler, šéfautorkou je Lucie Paulová, hlavním dramaturgem je Iva Bruknerová a vedoucím režisérem je Stanislav Sládeček. Dalšími členy realizačního týmu seriálu jsou například Dušan Klein, Hana Brajanovski, Tomáš Baldýnský, Matěj Podzimek a mnozí další.

Děj seriálu se točí okolo jedné fiktivní ulice na periferii Prahy. V ulici stojí několik činžovních domů, obchod, kadeřnictví, restaurace a další budovy. Ve zmíněném činžovním domě bydlí některé z rodin, které jsou v seriálu od jeho počátku, jsou to rodina Jordánova, rodina Farská, Hejlovi, pan Pešek a Lenka Drápalová. Celý příběh je poměrně komplikovaný, a to díky své dlouhé dějové linii. Nicméně se do něho dá snadno proniknout bez potřeby znalosti předchozích dílů. Díky nové službě TV Nova můžete svůj oblíbený seriál Ulice sledovat přímo přes internet díky službě Nova Plus. Tento i ostatní pořady TV Nova můžete sledovat samozřejmě zdarma a díky tomu je pro vás seriál Ulice Nova Plus stále k dispozici. Jestli tedy nestíháte ulici přímo v televizi neváhejte a sledujte ji online.

Rodina Farských

Rodina Farských se v první sezoně přestavuje jako spořádaná rodina s dvěma dcerami, které obě chodí do vyšších ročníků gymnázia poblíž Ulice, již v první sezóně seriálu se ovšem v Oldově (Ondřej Pavelka) fitcentru vyskytují komplikace. Z Oldřicha Farského se stává záletník, který má milenku (Sylva Mynářová, hraje Eva Aichmajerová), později ji platí i malý byt. Sylva se na konci první série s Oldřichem rozchází a on se vrací ke své rodině, během této krize se ovšem v silné opilosti vyspí s Ingrid Šmídovou (Jana Sováková).

Jitka Farská (Ilona Svobodová) je v této době kosmetičkou, která snáší Oldřichovy zálety a stará se o rodinu, dcery chodí na gymnázium a mají střídavé úspěchy, Lída (Jana Birgusová), starší dcera, se stává fotografkou a zamiluje se do Michala Šnajdra (Petr Falc), který její city neopětuje. Monika (Anna Fixová), která je mladší dcerou, chodí na gymnázium a ve čtvrtém ročníku se zamilovává do Viktora Vernera (Miroslav Šimůnek), který je učitelem, v roce 2008, po jeho návratu zpět z Rumunska na gymnázium s ním dokonce i bydlí a posléze i odcestuje na humanitární misi do Ugandy. Předtím i později chodí s Benem Vojtíškem (Jakub Prachař).

V roce 2008 se Jitce a Oldřichovi má narodit syn (jeho jméno mělo být Jan), nicméně Jitka potratí a později má i další psychické problémy a začne docházet k psychologovi, v tomtéž roce se seznamuje s Vladimírem Kukačkou (Pavel Rímský), který Jitku svádí a v druhé polovině roku se k němu Jitka i přestěhuje a Olda se odstěhuje do jiného bytu, do bývalého bytu ing. Boháče. Oldřich zjistí, že ze vztahu s Tamarou Elliot (Markéta Hrubešová) má čtrnáctiletého syna Jakuba (Richard Zevel), později si Jakub nechá změnit jméno na otcovo a přejmenuje se na Farského.

Na začátku roku 2009 se Jitka Farská rozešla s V. Kukačkou, Oldřich Farský se seznámil a mírně se zapletl s Libuší Nekonečnou (Zuzana Vejvodová), Monika Farská byla opět svobodná a Ludmila také.

Rodina Jordánových

Rodina Jordánových je v první sezoně, stejně jako rodina Farských, spokojená a úplná rodina, která žije na pražské periferii a má dvě děti - dvojčata Matěje (Jakub Štáfek) a Terezu (Patricie Solaříková), kteří studují na gymnáziu. Jejich rodiče se jmenují Barbora (Tereza Brodská) a Tomáš (Petr Vacek), Barbora pracuje ve vedení firmy Království hraček (dále Království) a a Tomáš pracuje ve výzkumném ústavu jako entomolog.

Již v roce 2006 Tomáš Jordán mění zaměstnání, stává se poradcem pana Stránského (Milan Kňažko) při stavbě supermarketu poblíž seriálové ulice a má tak podvodem uzavřít ekologické řízení ohledně tohoto projektu. K tomuto rozhodnutí má pomoci i vyšší plat nebo automobil, který mu prodává slečna, se kterou později podvede svoji manželku. Bára zůstává v tu dobu stále ve společnosti Království, kde je ve vedení spolu s ing. Petrem Boháčem. Bára a Tomáš čelí manželské krizi, která je spojena s nevěrou Tomáše Jordána, na konci prázdnin 2006 ve filmu (epizoda 215) jedou manželé Jordánovi na výlet a Bára Jordánová se v nejmenované chalupě vyspí s Ing. Boháčem.

Matěj Jordán v roce 2005 chodí s Adrianou Peškovou, která také studuje na gymnáziu a je vnučkou pana Peška, majitele domu, kde žijí rodiny Jordánova, Farská a Hejlova. Po oslavě Matějových narozenin se s nim rozchází, v roce 2008 Matěj chodí s Lan Thi Trung (Nguyen Thi Ann Thu), která v tomtéž roce odjíždí s rodiči do Německa, na konci roku 2008 se Matěj lehce zapletl s Gabrielou Pumrovou (Aneta Krejčiková), svojí spolužačkou.

Tereza Jordánová začala v roce 2006 chodit se Štěpánem Stránským, se kterým se později rozešla a v roce 2008 s ním opět začala chodit. Nicméně, ke konci roku 2008 Š. Stránský odjíždí za svým bratrem do Londýna a tak se s Terezou rozchází.

Rodina Hejlových

Miriam Hejlová (Hana Maciuchová) je gymnazijní profesorka, která na začátku seriálu žije v malém bytě s téměř třicetiletým synem Jaroslavem (Martin Hofmann). Miriam opustil manžel, když byl Jaroslav malý a Miriam naplňuje a baví učení dětí a Jaroslav je konstruktérem ve společnosti Království hraček.

Miriam Hejlová se postupně spřátelí s panem Peškem a panem Bařinkou, v roce 2008 se k panu Peškovi přestěhovala, nicméně žijí spolu stále pouze jako přátelé, do této doby žila se synem a kabinet gymnázia sdílela s Lenkou Drápalovou, později, po té, co se Lenka Drápalová stala ředitelkou gymnázia (rok 2008) sdílí kabinet s jinou profesorkou.

Jaroslav Hejl je svobodný konstruktér, který si nedodělal maturitu a to je mu matkou vyčítáno, dlouho žil jako svobodný mládenec a od začátku seriálu se asi rok ucházel o Lenku Drápalovou, později svoje snažení vzdal a v roce 2007 a 2008 chodil a posléze i žil s Magdalénou Jandovou, nicméně vzhledem k velké hádce a rozepřím se s ní rozešel a od roku 2008 chodí a žije s Lenkou Drápalovou. V roce 2007 se stal obchodním ředitelem Království a téhož roku si i udělal managerský kurz, po zániku společnosti pracuje jako manager v jiné firmě.

Lenka Drápalová

Lenka Drápalová je učitelka a od září 2008 i ředitelka gymnázia a základní školy, žije sama v malém bytě v domě pana Peška. Během seriálu projde vztahy s Karlem Stránským (rok 2006), Petrem Boháčem (rok 2006) a od roku 2008 s Jaroslavem Hejlem. V červnu roku 2009 byla Jaroslavu Hejlovi nevěrná s učitelem tělocviku Hynkem Urbanem, který v tuto dobu chodil s žákyní školy Gabrielou Pumrovou, ta s ním otěhotněla. Po letních prázdninách odešel po skandalizování případu Hynek Urban ze školství a Radek Mastný (otec Gabriely) spolu se školní inspekcí zahájil tah proti ředitelce školy Lenky Drápalové. Později je Radek Mastný napaden Jaroslavem Hejlem a jsou zveřejněny polopravdivé informace v bulvárních novinách.

Rodina Peškových

Pan Pešek je správce a majitel činžovního domu v Ulici, je vdovec a má dceru Kláru a vnučku Adrianu, která s Vlastimilem Peškem žije ve společném bytě a chodí na gymnázium, v roce 2006 chodila s Matějem Jordánem. V roce 2007 se v seriálu krátce objevila i dcera pana peška Klára, která se chtěla sblížit s Adrianou, která se jí narodila během jejího pobytu v Itálii, kde se živila jako tanečnice. Později Adriana odchází z gymnázia i z bytu pana Peška a stěhuje se k matce, která ji platí taneční kurzy a taneční školu.

Vlastimil Pešek se sbližuje s Miriam Hejlovou a v roce 2008 se sestěhují. V roce 2009 se Vlastimil dozví , že byl agent StB a ač se proti tomu brání. Později se toto potvrdí (19. února 2009), avšak o měsíc později vychází najevo, že vše byly jen výmysly agenta StB Josefa Nováka.

Rodina Boháčových

Rodina Boháčových, což je ing. Petr Boháč (Pavel Kříž), MUDr. Eva Boháčová (Markéta Tanner) a dcera Anežka (Nikola Hronová) žila v domě pana Peška v malém bytě, v manželství manželů Boháčových nicméně již byla krize, která vyvrcholila odstěhováním se Evy Boháčové k matce a následnému sporu o dceru, která žila s otcem, matkou a posléze i babičkou (Daniela Kolářová). Na podzim roku 2006 se manželé Boháčovi rozváději a dcera jde do péče otce.

Petr Boháč v roce 2006 má menší románek s Barborou Jordánovou, který vrcholí v létě 2006 nevěrou na chalupě, později, v roce 2008 chodí s právničkou JUDr. Elen Mrázovou, se kterou se rozchází a mizí z ulice. Během seriálu několikrát upadá do kvartálního i trvalého alkoholismu a na konci roku 2008 a v roce 2009 bydlí v ubytovně a pracuje na skládce odpadů. V roce 2007 po dopravní nehodě způsobené jeho ženou dočasně oslepna a jeho žena je umístěna do psychiatrické léčebny.

Eva Boháčová je lékařka, její matka je polyglotka a majitelka překladatelské agentury, po rozvodu s ing. Boháčem je v duševní krizi, přijde tak i výchovu dcery a později srazí bývalého manžela v autě a je umístěna do psychiatrické léčebny. Anežka Boháčová v současnosti žije s matkou a babičkou. Chodí do stejné školy jako další děti z ulice.

Rodina Nyklových

Rodina Nyklových v seriálu byla zastoupena manžely Nyklovými, Stanislavem (Bronislav Poloczek) a Vilmou (Jaroslava Obermaierová) a jejich synem Lumírem (Václav Svoboda). Manželé Nyklovi jsou majiteli večerky v Ulici, Lumír je podnikatel a později i radní. V červnu roku 2006 do rodiny přibývá Světlana Nyklová, rozená Lisečková (Tereza Bebarová), která je prodavačkou, účetní a později provozní baru. V roce 2007 umírá na infarkt Stanislav Nykl a v červnu roku 2008 si Vilma bere Miloslava Stárka (Stanislav Zindulka), na začátku roku 2010 chystají rozvod, který Stárek neunese, 5. února umírá na infarkt.

V roce 2006 bojují rodina Nyklova a rodina Králova o domy a svoji pověst, pan Král osočuje Stanislava Nykla z toho, že jeho otec měl být kolaborantem a okrást ho. Nicméně, na sklonku života se spolu smířili, v roce 2007 tak Stanislav Nykl umírá na infarkt. Vilma se tak stává vdovou a dále vede svoji večerku, ve které zaměstnává Lumírovu novou přítelkyni Světlanu, tu si Lumír Nykl v červnu 2006 bere za manželku a stěhují se do malého bytu.

Lumír přes známosti vstupuje do lokální politiky a Světlana si dělá rekvalifikaci na účetní, později opravdu pracuje jako účetní a poté je na ní přepsán bar s hernou, kde se seznamuje s barmanem Vratislavem, se kterým Lumíra v roce 2008 podvádí.

Miloslav Stárek před smrtí pana Krále v létě 2008 kupuje jeho byt i se společností Království Hraček, nicméně společnost ruší a nabízí zaměstnancům přechod do nové společnosti, do Pekařství Stárek a syn. Někteří přecházejí, ale mnozí jsou rozhozeni a naštváni. Tak se tedy mění poměry v ulici.

Rodina Králových

Václav Král byl zakladatel a dlouholetý ředitel společnosti Království Hraček, v roce 2005 odešel do důchodu a řízení společnosti předal Barboře Jordánové a Petru Boháčovi, jeho žena Marie (Alena Vránová) byla na začátku série vážně nemocná, později se ovšem vyléčila a začala žít aktivním životem. Mimo jiné i pomohla vydat knihu Můj život s Králem, kterou napsala sekretářka Království Zdena Čistá (Jana Švandová) a která pojednává a o její lásce ke svému šéfovi - panu Králi.

Pan Král byl dlouhá léta ve sporu o dům s panem Nyklem, později se usmířili, v roce 2007 začíná trpět Alzheimerovou chorobou a jeho stav se zhoršuje, začínají stále častější ztráty paměti a orientace a další příznaky, v červnu roku 2008 přestal brát léky a pod vlivem choroby prodal společnost i dům panu Stárkovi, který původně slíbil, že firmu udrží. Dne 20. června 2008 Václav Král umírá a od té doby se jeho žena a ani on v seriálu nevyskytují.

Zdroje

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Fan sekce

Chceme vám přinášet i další zajímavosti ohledně televizního vysílání. Chceme přinášet zajímavosti, které jinde nenajdete. Máte také jedinečnou možnost se připojit k našemu redakčnímu týmu. Pokud máte zájem nám pomoci s přípravou serveru kontaktujte nás.

Tn.cz

Zpravodajský server Tn.cz je podle názorů mnoha z nás tím nejlepším zpravodajským serverem na českém internetu. Objevuje se zde mnoho novinek a zajímavostí, které stojí za zvýraznění. Aktuální informace z Tn.cz a další aktuality jsou pro Vás non-stop aktualizovány.

Televize Nova

Přinášíme vám maximum novinek, které se nám podařilo zjistit o televizi Nova. Nabízíme tak řadu aktualit, informací, zákulisních zajímavostí a pikantností. Přinášíme informace pořadech a seriálech natáčených novou. Také se snažíme rozšiřovat naši encyklopedii a galerii populárních osobností.

Toto nejsou oficiální stránky TV Nova ani zpravodajského serveru Tn.cz. Oficiální stránky naleznete na nova.cz a tn.cz.

TOPlist